Ako na email marketing, ktorý vám zvýši zisky v roku 2024

„Email marketing je mŕtvy! V roku 2024 sa už neoplatí robiť email marketing.“

Podobné tvrdenia som už počul mnohokrát. A nie len v tomto roku, ale aj v tom predchádzajúcom, a tiež rok predtým a taktiež v tom predošlom,…

Možno ste sa aj vy stretli s podobnými názormi. A niektorí majú určite pravdu. Ak neviete ako na ziskový email marketing, pravdepodobne nebude fungovať ani vám.

Práve preto, som si dnes pre vás pripravil krátky článok, kde sa pozrieme na 10 zaujímavých faktov o email marketingu.

Poďme na to!

🥳 Prekvapenieee, email marketing funguje aj v roku 2024

Nižšie nájdete 10 zaujímavých faktov, ktoré vám pomôžu využiť email marketing pre váš prospech.

1. Návratnosť investície (ROI) je ohromujúca:

Email marketing sa môže pochváliť vynikajúcou návratnosťou investície. To znamená, že za každý vynaložený dolár na emailovú kampaň môžete očakávať priemerne 42-dolárový zisk. Táto nízka cena za dosiahnutie veľkého počtu zákazníkov robí email marketing atraktívnou voľbou pre malé a stredné podniky.

2. Personalizácia zvyšuje angažovanosť:

Personalizácia je kľúčová pre úspešný email marketing. Používanie mien príjemcov, posielanie personalizovaných ponúk a obsahu, ktorý zodpovedá konkrétnym záujmom zákazníkov, zvyšuje angažovanosť a vytvára dôveru. Oslovte ich osobne a budete sa tešiť z väčšej odozvy.

3. Mobilná optimalizácia je nevyhnutná:

Väčšina ľudí dnes číta svoje e-maily na mobilných zariadeniach. Preto je dôležité, aby vaše emaily boli plne optimalizované pre mobilné zobrazenie. Nezabudnite na responzívny dizajn, aby vaše e-maily vyzerali skvele bez ohľadu na veľkosť obrazovky.

4. Automatizácia ušetrí čas a zvýši efektivitu:

Automatizované emailové kampane vám umožnia šetriť čas a energiu. Môžete naplánovať posielanie uvítacích sérií, sledovacích emailov a iných správ, čo vám umožní udržiavať zákazníkov informovaných a angažovaných bez manuálnej práce.

5. A/B testovanie zlepšuje výkonnosť:

A/B testovanie je dôležitým nástrojom pre optimalizáciu vašich emailových kampaní. Testujte rôzne varianty predmetov, obsahu, volaní k akcii a časov doručenia, aby ste zistili, čo najviac zaujíma vášho cieľového zákazníka.

6. GDPR a súkromie zákazníkov:

Dôkladne dodržiavajte pravidlá týkajúce sa súkromia zákazníkov, najmä po zavedení GDPR. Zbierajte súhlasy od svojich zákazníkov, správne spravujte údaje a poskytnite možnosť odhlásenia sa z odberu. To bude budovať dôveru a zabezpečíte sa pred právnymi problémami.

7. Reaktivácia zákazníkov je cenovo efektívna:

Namiesto snaženia sa získať nových zákazníkov, sústreďte sa aj na tých, ktorí už boli s vami v minulosti. Reaktivácia spiacich kontaktov je cenovo efektívny spôsob, ako získať späť stratených zákazníkov a obnoviť s nimi interakciu.

8. Prebudenie spiacich kontaktov:

Vaša databáza kontaktov je cenným aktívom. Nezabudnite oslovovať spiacich kontaktov a pripomínať im, aká hodnota sa skrýva za vášimi produkty alebo službami. Prebudenie spiacich kontaktov môže priniesť nové obchody a posilniť vzťah s vašimi zákazníkmi.

9. Umožnite odber newslettra na webovej stránke:

Vytvorenie možnosti prihlasovania sa na odber emailového newslettra priamo na vašej webovej stránke môže zvýšiť počet potenciálnych zákazníkov, ktorí budú dostávať vaše aktualizácie a ponuky. Týmto spôsobom budete mať priamy kanál komunikácie so záujemcami o vaše podnikanie.

10. Sledovanie a analýza:

Sledovanie a analýza výkonu vašich emailových kampaní je kľúčové pre ich neustále zlepšovanie. Monitorujte účinnosť vašich emailov, sledujte otváraciu mieru, pomer kliknutí a konverzií. Tieto dáta vám poskytnú cenné informácie, ktoré môžete využiť na zdokonalenie a úspešnosť vašich budúcich kampaní.

Pre ešte viac užitočných tipov pre Vaše podnikanie nie len o email marketingu sa prihláste na odber do nášho newsletteru.

Zdielajte článok s priateľmi:

Tu malo byť, ehm... niečo 🤦

…ale Tomáš (zakladateľ) zabudol, čo sem chcel dať. Ak máte nápad, čo dať na toto miesto, sme samé ucho. 

Emaily pre váš rast 🚀

Žiadny spam, iba užitočné infošky, ktoré naboostujú vaše podnikanie a sem tam ponuka (ktorú neodmietnete)

Viac článkov na čítanie

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *